گیر اماکن از سیستم های امنیتی و حفاظتی ساختمان محسوب می شود که شما از ورود افراد غیر مجاز به حوزه ی مشخص شده شما مطلع خواهد کرد. یکی از اقدامات مهم در زمینه ی جلوگیری ز سرقت و جرائم مربوطه، نصب گیر در اماکن سازمانی ، مسی و غیره است. در حال حاضر گیرهای اماکن در دو دسته گیر خانگی و گیر فروشگاهی تولید می گردند که هر کدام امکانات و مشخصات منحصر به فردی دارد.

 

معرفی انواع گیر اماکن بر اساس کارایی دستگاه ها

دسته اول : گیر اماکن آژیری

ساده ترین و ابتدایی ترین نوع سیستم امنیتی از نظر امکانات ، گیر اماکن آیژی است که در حال حاضر نیز در بازار سیستم های حفاظتی وجود دارد. نحوه عملکرد این دستگاه، تشخیص حرکت از طریق سنسور ها، فرمان به پنل مرکزی و به صدا در آمدن آژیر و در برخی مدل ها تماس با شماره تلفن های ضروری از طریق شماره گیر اتوماتیک و پخش صدای آژیر است.

تنها مزیت گیر آژیری نسب به سایرین، قیمت ارزان است.

معایب گیر اماکن آژیری :

۱- قطع ارتباط تماس گیرنده اتوماتیک با قطع کردن خط تلفن

۲ -عدم کنترل از راه دور

۳ -ضریب امنیتی پایین

۴- امکانات کاربری محدود

دسته دوم : گیر اماکن سخنگو

اگر بخواهیم به مرسوم ترین نوع گیر اماکن اشاره کنیم، گیر های اماکن سخن گو جزء این دسته هستند که در انواع محیط های تجاری و مسی کارایی داشته و نصب می گردند . این نوع از گیرها علاوه بر امکانات گیر اماکن آژیری، قابلیت ضبط پیام صوتی و برقراری تماس اتوماتیک با شماره های از پیش تعیین شده را دارد.

از معایب سیستم های اعلام سرقت آژیری و سخنگو امکان قطع خط تلفن توسط سارقین و عدم ارتباط تلفنی با مالکین است ولی کماکان به دلیل افزایش قیمت کالاهای دیجیتال در بازار این سیستم ها سهمی از فروش بازار سیستم های حفاظتی را به خود اختصاص داده اند.

مزایای گیر سخنگو  :

۱ -قیمت ارزان

۲- اپراتور سخنگو فارسی

معایب گیر اماکن سخنگو :

۱- قطع ارتباط با قطع خط تلفن

۲- عدم کنترل از راه دور

۳- محدود بودن امکانات امنیتی

دسته سوم : گیر اماکن سیم کارتی

گیرهای سیم کارتی از کامل ترین نسل گیرهای اماکن هستند. این نوع گیرها علاوه بر اعلام سرقت، امکانات کاربردی دیگری دارند. همانطور که از نام این نوع گیر ها پیداست تماس با صاحب خانه به صورت بی سیم و بوسیله سیم کارت برقرار میشود. همچنین برای محیط هایی که خط تلفن ندارند استفاده از این سیستمها ضروری است. اگر قصد خرید گیر اماکن سیم کارتی را دارید، گیر اماکن PG+ بهترین گزینه برای خرید است . این گیرها 20 حافظه بوده یعنی می توان به تعداد 20 خط تلفن برایش تعریف کرد . سیستم های PG+ سخنگو هستند به این صورت که  می توانید صدای ضبط شده خود را داخل دستگاه تعریف کنید بنابراین به هنگام تماس تلفنی صدای ضبط شده شما پخش خواهد شد. این گیر ها به خطوط Line نیز قابلیت اتصال دارند .

امکانات گیر اماکن سیمکارتی

کنترل از راه دور سیستم از مهمترین و کاربردی ترین امکانات  سیستم حفاظتی پروتکت PG+  است. با طراحی و تکامل نسخه های بروز شده اپلیکیشن اندروید و ios امکان کنترل سیستم اعم از روشن و خاموش کردن کل و یا بخشی از سیستم و یا متوقف کردن بلندگوها از طریق گوشی های هوشمند و دسترسی به اینترنت به سادگی هرچه تمام تر امکان پذیر است. همچنین کنترل پیامکی نیز برای آن دسته از افرادی که گوشی هوشمند ندارد و یا دسترسی به شبکه اینترنت برای آنها مقدور نیست به راحتی امکان پذیر است.

کاربر در هر زمانی میتواند با ارسال پیامک از وضعیت سنسور ها، ریموت ها، ورودی و خروجی ها و یا استعلام وضعیت برق شهری آگاه شود.

سرعت پاسخگویی به تحریکات زون ها در چند ثانیه انجام گرفته و مالک فورا از تغییر وضعیت سیستم و یا آژیر مطلع خواهد شد.

از دیگر ویژگی های گیر سیمکارتی قابلیت کاربردی نامگذاری زون هاست بطور مثال میتوان برای مناطق مختلف منزل نامگذاری کرد . مثلا چشمی اتاق خواب، چشم گیر آشپزخانه، چشم درب ورودی. در نسخه جدید پشتیبانی از زبان فارسی به طور کامل و دقیق طراحی و پیاده سازی شده و متن پیام ها از طریق مدیر سیستم حتی به صورت پیامکی از راه دور نیز قابل تغییر است.

برخی از سیستم های اعلام سرقت سیم کارتی از تاریخ شمسی نیز پشتیبانی میکند و وقایع اخیر را بطور کامل به مدیران سیستم گزارش میکند. از دیگر امکانات گیر های سیمکارتی اتصال به رله های کنترل فرمان صنعتی، فرمان پمپاژ آب در باغداری، باز و بسته نمودن درب پارکینگ، کنترل روشنایی محیط و… میباشد

گیر اماکن از سیستم های امنیتی و حفاظتی ساختمان محسوب می شود که شما از ورود افراد غیر مجاز به حوزه ی مشخص شده شما مطلع خواهد کرد. یکی از اقدامات مهم در زمینه ی جلوگیری ز سرقت و جرائم مربوطه، نصب گیر در اماکن سازمانی ، مسی و غیره است. در حال حاضر گیرهای اماکن در دو دسته گیر خانگی و گیر فروشگاهی تولید می گردند که هر کدام امکانات و مشخصات منحصر به فردی دارد.  

 


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : گیر ,اماکن ,سیستم ,امکانات ,دسته ,کنترل ,گیر اماکن ,مطلع خواهد ,گیرهای اماکن ,امکانات گیر ,قیمت ارزان ,معایب گیر اماکن ,گیر اماکن سخنگو ,امکانات گیر اماکن ,گیر اماکن آژیری
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Izzyswave پشمک بانو خوشه چینی در معرفت فرهنگی لایسنس نود 32 - آپدیت نود 32 - یوزرنیم و پسورد نود32 Ryan طراحی سایت هندبال بانوان خراسان مینو رایانه خدمات نظافتی عرضه کتابها و محصولات دیجیتالی